O nás

Koncept TVORBOU vznikl v roce 2016 jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

Dnes jsme nejen on-line obchod s vintage oblečením, ale s podtitulem svatební od TVORBOU také vintage & alternativní půjčovna svatebních šatů.

📍 Praha, Česká republika

kvalita > kvantita

V malých kolekcích nabízíme to, co samy milujeme – pečlivě vybírané basic kousky, kvalitní materiály a nadčasovost v siluetách i barvách.

Udržitelnost a principy cirkulární ekonomiky, kdy oblečení zůstává co nejdéle v oběhu, jsou pro nás klíčová témata.

Zařazujeme prvky vintage do současného módního kontextu a ukazujeme, že i léty prověřené může být plnohodnotnou součástí moderního šatníku.

Kdo jsme?

Veronika Matějková

owner & nostalgia addict

Pravou hodnotu nacházím v objektech s minulostí. Po letech plných studií, sportu a práce na zajímavých projektech znovuobjevuji zálibu v rukodělných produktech a činnostech. Dbám na kvalitu a mojí vášní jsou přírodní materiály. Tvorbou je vysněný projekt a opravdovým naplněním je moje dcera Nina. Kvalitní svetr, široké kalhoty a Martensky na platformě bych nejradši nosila celý rok. 

Marie Krobová

visual babe & vintage huntress

Svůj vnitřní klid hledám v přírodě. Moje srdce tíhne k estetice všeho druhu. Jako vystudovaná chemička a příležitostná (non)modelka se ráda vyjadřuji prostřednictvím módy – není den, kdy bych na sobě neměla vintage. Mám slabost pro kvalitní boty a nejlépe se cítím ve starobylé hedvábné halence s vycpávkami, lehkých kalhotech a obklopena rodinou a přáteli.

Napsali o nás

3. 4. 2021

Lidovky

Oblečení z druhé ruky i půjčovna vintage šatů. Nechtěla už jsem kupovat oblečení v řetězcích, říká designérka


6. 1. 2021

Slow Femme

Svatební šaty a udržitelnost


19. 11. 2020

Startup Jobs

Kabelka ze starého pytle, boty z použitých žvýkaček. Upcyklaci se věnuje čím dál víc startupů


18. 10. 2020

Heroine

Sekáče jsou sexy: Pošli to dál

Přečtěte si v říjnové Heroine


15. 10. 2020

Pavlina Speaks

Úplně nové šaty? Ne, díky. 


14. 10. 2020

Slow Femme

Vintage 2.0


28. 9. 2020

Czech Design

Největší poklady se nachází ve skříních našich babiček. Upcyklace oblečení je v Čechách na vzestupu


14. 1. 2020

Joy

10 největších svatebních trendů pro rok 2020

Za fotky na našem webu moc děkujeme Kateřině Kašparové, Markétě Šindlerové & MOODS by Silvie a Daniele Severové. Vintage rády fotíme s Marií, Matyldou, Leonorou a Barborou.

Nákupní košík